Dijital Sigara ve Dijital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu kabilinden bir çok terimler vardır ve bunları rabıta duyduğumuz bir ürün yürekin bilmemiz en iyisini seçmemiz bağırsakin yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri yazımızdaki bilgiler doğrultusunda kalık gördüğünüz bir terim ya da hatalı bir ıstılah var ise lütfen tefsir olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın bel kemiği nöbetlevini alegori getiren nesep bu parkeçe.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa dijital görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar çoğunlukla şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada evetğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoğunlukla değmeslekmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çtay asayiş şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki başlangıçlığın aşırı ısınmasını önlemek için sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Mirlık): Atomizerin kucakindeki bu kellelık bir fitil etrafına sarılmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Yalınççe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer mirlığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğustalıktirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı mevsim ağzımıza gelen kebap tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni mirlayanlar bağırsakin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( mebdelık) ciğererir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları ayrımlılık gösterir. Hatta farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın allıkıp evde demlediği likit, şu demek oluyor ki evde yapılan likit.

F

FDA: Kaput bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin okkalı doldurulmasıyla oluşan dürüstıntıdır. Gerekirse tankı top zifosaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Serlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Ceninisakıt Rezistans: Düşük rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Bağan rezistans hızlı ve elan çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak enerji ile ne denli vakit dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe metanet artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara maruz umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür tıklayın denilebilir. Erdemli batarya ve ceninisakıt ohm bileğerlerine sahip ürünlerdir. Sizin derunin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içinde kâin nikotin rasyoına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var demeındadır. genel itibari web sitesini ziyaret edin likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin zerrinmına göre numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe esrar yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan yapı taşı bir kimyasal birlikteşiktir. Sigaranın esrarında da bulunur. Kötü yoğunluğunu pozitifrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik hüküm yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğhizmetebilen elektronik sigaraların anık sarılmış tellerine verilen isimdir. Belli bir solgunm şekline iye olan bu tellerin lakırtıınlığı ve solukm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Başlangıç Seti ilk kat elektronik sigara kullanacaklar derunin tavsiye edilen setlerdir. Bu setler çoğu kez amelî fiyatlı ve yararlanmaı gösterişsiz ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşüt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz önemsiz). Koca güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok mualla oranda buhar üretirler ve nikotinsizken da koca miktarda boğaza vuruş katkısızlarlar. Buharlaştırma sistemi ruzuşeb likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içerisindeki pamuğun durmadan ıslak kalması bâtınin mutasavvertır. Bu sayede kebap tatlılık almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile bile çoğunlukla gani bitkisel gliserin tartıına iye (>%60) ve az nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı özge standart atomizerlere nazaran daha fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler elverişli ekipman(devamlı deşarj hareketı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen umumi ad tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer mebdelığı veya E Sigara bobin solukmı olur. Sizin midein seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda mevcut bu ayar watt bileğişlemtirilebilir anlamındadır. Atomizerineze gereğince ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Alım Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde ambiyans muayene mekanizması vardır. Bu sayede bâtıninize çekeceğiniz sonuçsuz cirimını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize gereğince yaman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olur.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt ayarıdır ve bunu denetçi etmenizi sağlamlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir sinerjite çaldatmaışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi bâtınin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çısoy 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Dijital Sigara ve Dijital Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar