Elektronik Sigara ve Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu üzere bir çok terimler vardır ve bunları bağ duyduğumuz bir ürün yürekin bilmemiz en iyisini seçmemiz bâtınin yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri tasarmızdaki bilgiler doğrultusunda natamam gördüğünüz bir fehva evet da hatalı bir had varsa lütfen değerlendirme olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın yapı taşı nöbetlevini adına getiren asıl bu parderi.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar alelumum şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoğunlukla değmedarımaişetmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çtay emniyet şalteri gibidir. Kesif kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki kellelığın aşırı ısınmasını önlemek dâhilin sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Başlık): Atomizerin içindeki bu başlık bir fitil etrafına zerrinlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Niteliksizçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer mirlığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değanlayıştirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı bugün ağzımıza mevrut göynük tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni sarrafiyelayanlar karınin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( kafalık) bağırsakerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları başkalık gösterir. Ayrıca farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın tuzakıp evde demlediği likit, doğrusu evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin fazla doldurulmasıyla oluşan sıkıntısızıntıdır. Gerekirse tankı top tıntınşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Mebdelık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Sakıt Rezistans: Ceninisakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Düşük rezistans hızlı ve elan çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak enerji ile ne derece devran dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe dayanıklılık artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara maruz genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Mürtefi batarya ve az ohm değerlerine malik ürünlerdir. Sizin dâhilin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin zarfında mevcut nikotin büyüklükına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var anlamındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin sarımına bakılırsa numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe tütün yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan esas bir kimyevi bileşiktir. Sigaranın esrarında da bulunur. Kötü yoğunluğunu pozitifrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik ağırlık yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değfiilebilen elektronik sigaraların apiko zerrinlmış tellerine verilen isimdir. Belirli bir zerrinm şekline sahip olan bu tellerin kalınlığı ve sarım adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Kellelangıç Seti ilk öğün elektronik sigara kullanacaklar yürekin salık edilen setlerdir. Bu setler çoğu kez munis fiyatlı ve kullanmaı niteliksiz ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşüt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz küçümencik). şiddetli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok yüce oranda buhar üretirler ve nikotinsizken bile yüksek miktarda boğaza vuruş sağlarlar. Buharlaştırma sistemi kadimî likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içerisindeki pamuğun geceli gündüzlü ıslak kalması karınin tasarlanmıştır. Bu sayede duygulu dilsiz almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile baş başa çoğu kez ensesi kalın nebati gliserin tartıına malik (>%60) ve bağan nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı özge ölçün atomizerlere göre elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler normal ekipman(devamlı deşarj debiı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen umumi ad tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer sarrafiyelığı veya bobin sarımı evet. Sizin derunin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda bulunan bu derece incele watt değkârtirilebilir demeındadır. Atomizerineze nazaran ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Gökyüzü Deliği – Genelde mod atomizerlerde sonuçsuz denetleme mekanizması vardır. Bu sayede içinize çekeceğiniz muhit cirimını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize için duman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt ayarıdır ve bunu kontrolör etmenizi sağlamlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir güçte çdüzenışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan web sitesini ziyaret edin bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi yürekin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların buraya tıklayın vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıhun 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Elektronik Sigara ve Digital Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar