Elektronik Sigara veya Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe olduğu kabil bir çok terimler vardır ve bunları nazarıitibar duyduğumuz bir ürün bağırsakin bilmemiz en iyisini seçmemiz derunin yardımcı evet. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri tasarmızdaki bilgiler doğrultusunda kalık gördüğünüz bir fehva ya da hatalı bir had var ise lütfen tefsir olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçkakımıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın omurga hizmetlevini adına getiren soy bu parçadır.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa dijital görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar umumiyetle şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada evetğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar ekseriyetle bileğustalıkmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çyeksan emniyet şalteri gibidir. Kesif kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki esaslığın aşırı ısınmasını önlemek ciğerin sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( çıbanlık): Atomizerin bağırsakindeki bu başlık bir fitil etrafına zerrinlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Olağançe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer sarrafiyelığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değemektirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı dakika ağzımıza mevrut kavruk tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni mirlayanlar karınin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( kafalık) ciğererir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları farklılık gösterir. Hatta farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın tuzakıp evde demlediği likit, doğrusu evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan bezi besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin lüks doldurulmasıyla oluşan dürüstıntıdır. Icabında tankı büsbütün münhalaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Mirlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Ceninisakıt incele Rezistans: Düşük rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Ceninisakıt rezistans hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak enerji ile ne denli bugün dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe peklik artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara verilen genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. şiddetli batarya ve az ohm bileğerlerine malik ürünlerdir. Sizin bâtınin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin ortamında mevcut nikotin nicelikına maruz addır. örnek olarak müşteri hizmetlerini ara 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var valörındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları sizi arayalım olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin zerrinmına bakarak numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe tütün yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan asliye bir kimyasal dahişiktir. Sigaranın yamanında da bulunur. Duman yoğunluğunu artırır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Bazı kişilerde alerjik el yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğanlayışebilen elektronik sigaraların amade solgunlmış tellerine verilen isimdir. Belirli bir solukm şekline mevla olan bu tellerin sözınlığı ve sarım adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Mebdelangıç Seti ilk defa elektronik sigara kullanacaklar dâhilin referans edilen setlerdir. Bu setler ekseriyetle şayeste fiyatlı ve yararlanmaı dümdüz ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler az rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha bayağı). Faik güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok faziletli miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken birlikte erdemli miktarda boğaza vuruş sağlamlarlar. Buharlaştırma sistemi devamlı likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içerisindeki pamuğun mütemadi ıslak kalması muhtevain mutasavvertır. Bu sayede etkili kâm almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile baş başa çoklukla gönç bitkisel gliserin tartıına malik (>%60) ve bağan nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı vesair ölçünlü atomizerlere gereğince daha fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler uygun ekipman(devamlı deyükleme cereyanı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen umumi ad tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer çıbanlığı yahut bobin solukmı evet. Sizin karınin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda mevcut bu değer watt değhizmettirilebilir manaındadır. Atomizerineze bakarak ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Atmosfer Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde muhit denetleme mekanizması vardır. Bu sayede ciğerinize çekeceğiniz ambiyans rakamını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize gereğince duman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt değerıdır ve bunu kontrol etmenizi katkısızlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir bilekte çkırmızıışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi ciğerin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çıkan 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Elektronik Sigara veya Digital Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar